Home > platforma - Rozšiřitelnost

Rozšiřitelnost


Mnoho komponent systému CommuniGate Pro - jako PBX, WebMail, apod. jsou implementovány v programovacím jazyce CG/PL. Jazyk CG/PL je velmi podobný JavaScriptu. I když je součástí systému celá řada standardních aplikací, díky CG/PL je CommuniGate Pro robustní platformou i pro vývoj různých webových, telefonních, e-mailových a groupwareových aplikací.

CG/PL aplikace mohou přistupovat ke všem komponentám a subsystémům CommuniGate Pro, včetně e-mailu, úložiště groupwareových dat, VoIP, úložiště souborů (eDisk), IM a Presence, účtování i administrace. Díky integraci do jádra systému je prostředí CG/PL mnohem efektivnější než různá běžně používaná Java-based prostředí.

Protokol XIMSS poskytuje výborné základy pro vývoj klientských prostředí. Stejně jako CG/PL, i XIMSS umožňuje přístup k jednotlivým subsystémům - jedním jednoduchým protokolem založeným na XML. Obsažené XIMSS knihovny výrazně zjednodušují vývoj komunikačních klientů. Tyto knihovny jsou dostupné pro jazyky JavaScript, Java (včetně podpory pro platformu Android) a Objective C (včetně podpory iPhone).

Více v dokumentaci na webu výrobce ...