Home > platforma - Škálovatelnost

Škálovatelnost


Systém CommuniGate Pro je nejlépe škálovatelný e-mailový server (podle testů Spec.org) a také nejlépe škálovatelné řešení VoIP na trhu (podle zveřejněných tesů).

Na průměrném serverovém hardware může systém CommuniGate Pro Server (v závislosti na způsobu užívání) obsloužit 10 000 až 200 000 uživatelů.

Statický cluster a jedinečný dynamický cluster mohou být použity k vybudování víceserverových "farem" s teoreticky neomezenou virtuální škálovatelností. Mnoho clusterových instalací CommuniGate Pro po celém světě zvládá obsloužit miliony uživatelů. S technologií Single Service Image je navíc správa víceserverových clusterů stejně snadná jako správa jediného serveru. Na rozdíl od klasického clusteru (typu "partitioning") umožňuje dunamický cluster spolehlivou obsluhu všech uživatelů i při výskytu SW a HW problémů na více serverech najednou.

Nejsofistikovanější technologie Dynamic Cluster a SIP Farm vyžadují pouze obyčejný serverový hardware, jednoduchý load-balancer a obyčejné sdílené úložiště (např. NFS servery).

Více v dokumentaci na webu výrobce ...